2
2

„Droga do wolności – Sandomierz 80-89”. Zapowiedź wystawy

Wielkość liter

Droga do wolności – Sandomierz 80-89W czerwcu 2021 roku obchodzić będziemy 32. rocznicę wyborów czerwcowych w Polsce.

Mając na uwadze długą i trudną drogę, jaką przeszedł naród polski w dążeniu do wolności, grupa organizacyjna składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Pamięć i Solidarność, NSZZ Solidarność Region Ziemia Sandomierska, mieszkańców Sandomierza oraz Muzeum Okręgowego w Sandomierzu udostępni do zwiedzania wystawę czasową pt. „Droga do wolności – Sandomierz 80-89” poświęconą osobom i wydarzeniom, które doprowadziły do częściowo wolnych wyborów.

"Droga do wolności" to ciąg bohaterskich zdarzeń, których zwieńczeniem były pierwsze, częściowo wolne wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 roku. Dzisiaj, gdy Polska jest krajem wolnym, naszą powinnością jest nieść pamięć o tamtych wydarzeniach i Polakach, którzy swą aktywnością i determinacją przyczynili się do nastania demokracji. Działania podejmowane na terenie Ziemi Sandomierskiej wpisały się w ogólnopolską aktywność obywatelską – opozycję solidarnościową, która miała na celu zorganizować i przeprowadzić wybory. Dzisiaj, gdy od tamtych wydarzeń minęło wiele lat winni jesteśmy pamięć tym wszystkim, którzy w naszej Małej Ojczyźnie byli w te działania całym sercem zaangażowani.

Wystawa o charakterze historyczno-edukacyjnym zostanie zainaugurowana wernisażem, który odbędzie się 4 czerwca 2021 roku w Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

2021drogadowolnosci

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:14180588

Obecnie na stronie 168 gości