2
2

Ferie 2020 za nami

Wielkość liter

Ferie 2020Ferie 2020 za nami ? Staraliśmy się zrekompensować Wam brak śniegu i mamy nadzieję, że choć trochę nam się udało ? Cykl „Akcja Animacja!” zaczęliśmy od wyjaśnienia znaczenia słowa „animacja”, która najprościej rzecz ujmując oznacza wprawianie w ruch czegoś co samo z siebie się nie rusza, następnie przyszedł czas na krótką historię o rozwoju tego gatunku oraz jego licznych technikach. Pierwszą techniką jaką omówiliśmy dokładniej była animacja piaskowa, a dzieci mogły spróbować swoich sił w ramach warsztatów animacji materiałów sypkich. Drugiego dnia omówiliśmy animację lalkową, czyli jedną z najstarszych technik. W ciągu dnia towarzyszyły nam przykłady klasyki gatunku, m.in. „Sąsiedzi” i polskie bajki, np. „Przygody Misia Colargola” czy „Miś Uszatek”. Animacja „Toy Story 4” posłużyła jako inspiracja do stworzenia własnego bohatera lalkowego – Sztućka. Stworzenie plastelinowej scenerii oraz bohatera było głównym zadaniem kolejnego dnia muzealnych ferii.

Dodatkowo dzieci usłyszały o flagowych animacjach tego gatunku, czyli „Plastusiu”, Baranku Shaunie oraz o ciekawostkach związanych z tworzeniem scenerii filmowej. Animacje Disneya królowały w dniu poświęconym animacji rysunkowej, ale nie tylko polskie przykłady również były obecne („Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Koziołek Matołek”). W ramach warsztatów uczestnicy starali się stworzyć swoją animacje i za pomocą kilku prostych rysunków zobrazować ją w ramach scenorysu. Ostatniego dnia mówiliśmy o animacji wycinankowej. W trakcie ferii powstała jeszcze jedna animacja – stworzona dzieci pracy całej grupy – Mona Lisa ze zmienną mimiką twarzy.

Ostatni dzień ferii poświęcony został ekologii i temu, co to słowo właściwie oznacza. Mówiliśmy o zależnościach między zwierzętami i ludźmi w świecie przyrody, czyli jak działanie człowieka wpływa na życie dzikich zwierząt.  Na koniec dzieci stworzyły plakaty dotyczące ekologii. Inspiracją do zajęć była wystawa „Piękne Małpy Europy. Przestroga artysty”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w cyklu "Akcja Animacja!" i warsztatach "Muzealny małpi gaj". Do następnego razu!

Przypominamy o konkursie "ECO-THINKING. Piękne Małpy Europy" organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu i Fabryka Porcelany AS Ćmielów. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.zamek-sandomierz.pl/373-konkurs-plastyczny-eco-thinking-piekne-malpy-europy

 

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:11063296

Obecnie na stronie 292 gości