FEnIKS

Brak grafik
slajd1.jpeg

MUZEUM ZAMKOWE
W SANDOMIERZU

slajd1.jpeg

Obiekt tygodnia:

Czółenko tkackie, przed 1945 r.

Czółenko tkackieAutor: N.N.

Miejscowość: Świątniki, gm. Obrazów, woj. świętokrzyskie

Technika: obróbka drewna, struganie, gładzenie

Wymiary:  długość 29 cm; szerokość max. 4,7 cm; wysokość max. 3,0 cm; okienko w ściance bocznej - dł. 2,2 cm; wys. 1,5 cm;  prostokątny otwór - gł. 2,2 cm. 

Dar M. Świder w 1972 r.

Nr inw. MS-383/e

Więcej…

Finisaż jubileuszowej wystawy Stanisława Ryszarda Kortyki

Wielkość liter

Finisaż jubileuszowej wystawy Stanisława Ryszarda KortykiWszystko, co dobre, zbyt szybko się kończy. W piątkowy wieczór 28 czerwca odbył się finisaż wystawy Stanisława Ryszarda Kortyki z okazji 50-lecia pracy twórczej artysty. Uroczyste zakończenie wystawy pn. „Trwanie. Obrazy pięciu dekad” w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu dzięki obecności wielu gości, przyjaciół i rodziny Profesora Kortyki odbyło się w wyjątkowo miłej atmosferze. Podziękowania i słowa uznania dla artysty przekazała w imieniu zebranych Bożena Ewa Wódz, kustosz Działu Sztuki.

 

Stanisław Ryszard Kortyka to malarz i poeta urodzony w Szewcach k. Sandomierza. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta) we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i projektowania malarstwa w architekturze w pracowniach prof. Zbigniewa Karpińskiego i doc. Alfonsa Mazurkiewicza uzyskał w 1969 roku. Od 1970 roku jest pracownikiem naukowo- dydaktycznym. W 1992 roku otrzymał tytuł profesora, a od 1993 roku jest profesorem zwyczajnym w ASP we Wrocławiu. Prowadzi dyplomujące pracownie malarstwa w ASP we Wrocławiu i w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych; jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych. W wydawnictwie Ossolineum opublikował trzy zbiory poezji (1969, 1973, 1981). Od 10 lat mieszka w podwrocławskim Kiełczowie.

  

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 25 zł
Bilet ulgowy: 18 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 18 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 13 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 70 zł

Zobacz pełny cennik

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:18399368

Obecnie na stronie 711 gości