Polish Polish
2
2

Europejskie konsultacje online dot. technologii cyfrowych w sektorze dziedzictwa kulturowego

Wielkość liter

Europejskie konsultacje online dot. technologii cyfrowych  w sektorze dziedzictwa kulturowegoPrzypominamy, że do 14 września trwają europejskie konsultacje online dotyczące możliwości oferowanych przez technologie cyfrowe dla sektora dziedzictwa kulturowego.

Bezpośredni link do kwestionariusza: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/DIGCULT2020.

W dobie przyspieszonej globalnej transformacji cyfrowej zdigitalizowane zasoby dziedzictwa kulturowego udostępniane online są cennymi materiałami wykorzystywanymi do celów edukacji, rozrywki oraz ponownego wykorzystania przez obywateli. Digitalizacja dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza w wysokiej jakości i przy użyciu zaawansowanych technologii, może zapewnić znaczące wsparcie dla ochrony, renowacji, badań i promocji europejskich zasobów kultury.

Co więcej, pandemia COVID-19 doprowadziła do zakłócenia tradycyjnego sposobu funkcjonowania sektora kultury, sprawiając, że cyfrowa transformacja instytucji dziedzictwa kulturowego jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas, gdy niektórym instytucjom dziedzictwa kulturowego udało się wykorzystać nowoczesne technologie i przekształcić kryzys w nowe możliwości twórczej ekspresji oraz większego zaangażowania i poszerzenia grona odbiorców, inne zostały poważnie dotknięte, powodując m.in. znaczną utratę dochodów. Dlatego niezbędne jest zapewnienie, aby w dobie obecnej transformacji społeczeństwa i gospodarki, sektor dziedzictwa kulturowego był wyposażony w najlepsze narzędzia, zasoby, wiedzę i umiejętności, aby w pełni wykorzystać potencjał transformacji cyfrowej.

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł
Bilet "3w1" normalny: 42 zł Muzeum Zamkowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.
Bilet "3w1" ulgowy: 30 zł.

dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:9828711

Obecnie na stronie 214 gości