Polish Polish
1
1
2
2
9.jpeg
9.jpeg
4
4
6
6
7
7
8
8
Sandomierz Zamek Królewski Timelapse Gopro #1
OdtwórzPlay
Sandomierz Zamek Królewski Timelapse Gopro #1
previous arrow
next arrow

60+Kultura

Wielkość liter

60+KulturaMuzeum Okręgowe zaprasza na kolejną edycję akcji „60+Kultura”!

W ostatni weekend września, tj. w dniach 28-29.09 zapraszamy seniorów do zwiedzania Muzeum za symboliczną złotówkę! Bilety w specjalnej cenie będą dostępne w muzealnej kasie.

Dodatkowo zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu współorganizowanym z Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Fabryką Porcelany AS Ćmielów „My Piękne Małpy Europy ratujemy Ziemię. Happening w Sandomierzu”, czyli przemarszu małp przez Rynek w Sandomierzu zakończony w Muzeum Okręgowym (Zamek Królewski - wystawa plenerowa "Piękne Małpy Europy"). Happening rozpocznie się 28 września (w sobotę) o godzinie 13:00 przy Bramie Opatowskiej, gdzie uczestnikom marszu będą rozdawane specjalne maski z wizerunkami małp. Swój udział potwierdziło już kilkaset osób, którym na sercu leży dobro naszej planety.

Inspiracją do zorganizowania happeningu jest kolekcja rzeźb z brązu zatytułowana „Piękne Małpy Europy” autorstwa Adama Spały, która obecnie jest prezentowana na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Wystawa ta jest próbą zwrócenia uwagi na to, co dzieje się na świecie i co może doprowadzić do zagłady ludzkości. Impulsem do powstania rzeźb z brązu była wyjątkowa kolekcja 47 malowideł na porcelanie (prezentowanych w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie).

Małpa jest tu jedynie nośnikiem przesłania. Autor kolekcji nie chce nikogo obrażać, a jedynie podkreślić to, że człowiek to jedyna istota na ziemi, która ją powoli niszczy zamiast chronić. Zwierzęta, w  tym wspomniane małpy, nie zaśmiecają oceanów tonami plastiku i innych odpadów, nie zanieczyszczają powietrza prowadząc do ocieplenia klimatu, nie generują ogromnych ilości śmieci. To przez ludzi wyginęło już wiele gatunków zwierząt. To człowiek wycina lasy i osusza podmokłe tereny niszcząc siedliska gatunków, które muszą żyć na coraz mniejszych skrawkach naszej planety (w rezerwatach lub tylko zoo). Konieczne jest wspólne działanie mające na celu stworzenie świata, który nie będzie chylił się ku upadkowi. Należy zacząć od siebie i zmienić swoje podejście do świata, nie tylko z niego brać, ale również dawać. Tylko dzięki współpracy możemy zatrzymać postępującą degradację Ziemi zaczynając od lokalnych społeczności, przez Europę, aż po cały świat.

Celem akcji „60+ Kultura”, organizowanej co roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z zaangażowanymi instytucjami kultury, jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz pokazania im, ile do zaoferowania mają działające w ich okolicach placówki, które specjalnie na tę okazję zorganizują przeróżne warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.

Pełna lista instytucji kulturalnych województwa świętokrzyskiego zaangażowanych w akcję 60+Kultura znajduje się pod adresem: Kultura Dostępna dla seniorów

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

NCK

Muzeum w sieci

PomnikHistorii

Muzealny Klub Szachowy

Muzealny Uniwersytet Dziecięcy

organizatorzy

4 tripadvisor

5 Bonum Publicum

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

5 Bonum Publicum

10 patriotyzm

7 MKiDN

9 nocleg

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(01.04.2021 r. – 30.09.2021 r.)
Wtorek - Niedziela | 11.00 - 18.00
 
Poza sezonem turystycznym
(02.01.2021 r. - 31.03.2021 r.;
01.10.2021 r. – 31.12.2021 r.)
Wtorek - Niedziela | 10.00 - 17.00
 
 
 

Cennik biletów:

Bilet normalny (dorośli): 15 zł
Bilet ulgowy (uczniowie, itp): 10 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MOS: 10 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MOS: 8 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 40 zł
Bilet "3w1" normalny: 37 zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.
Bilet "3w1" ulgowy: 27 zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.


• Zobacz pełny cennik

© 2018 Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:6854581

Obecnie na stronie 222 gości