Szukaj:
 
 
 
  Strona główna · Godziny otwarcia . Ceny biletów · Oferta edukacyjna · Lokalizacja Zamku · Sprawozdania i plany · Wolontariat · Kontakt  
  Data pl v0.2 - by KESS Dzisiaj jest poniedziałek, 20 listopada 2017 r. 324 dzień roku  
 
Nawigacja
Zapowiedzi Wydarzenia
Wystawy
Wystawy czasowe Wystawy stałe
O muzeum
Działy i zbiory Historia muzeum Zamek sandomierski Szachy Oferta edukacyjna Publikacje Nagrody i wyróżnienia Mikołaj Gomółka Nasi Darczyńcy Podziękowania
Kontakt Oferty i cennik Nasi partnerzy Ogłoszenia, przetargi Galeria Logowanie
 
Losowa fotografia
 
 
POLSKIE DZIEDZICTWO. Skarby ze zbiorów Fundacji XX Czartoryskich w Krakowie

Wystawa pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
Adama Jarubasa.
W styczniu 2010 roku rozpoczęła się planowana modernizacja infrastruktury Muzeum Czartoryskich w Krakowie, w związku z czym dotychczasowa ekspozycja została zamknięta dla publiczności. Podzielone na kilka części zbiory przeniesione zostały do innych muzeów, wśród nich do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

W dniu 29 kwietnia o godz. 17.00, w sali galeryjnej Zamku Sandomierskiego odbył się wernisaż wystawy „POLSKIE DZIEDZICTWO”. Skarby ze zbiorów Fundacji XX Czartoryskich w Krakowie. Dzięki życzliwości Fundacji XX Czartoryskich w naszym Muzeum zaprezentowane zostały eksponaty związane z kulturą sarmacką i historią rodu XX Czartoryskich. Zobaczyć można m.in.: obrazy, miniatury i rzeźby obce i polskie (XVIII-XIX w.), wybitne wytwory europejskiego rzemiosła artystycznego (XVI-XVIII w.) oraz bardzo cenny zbiór militariów, na który złoży się wszystko co ważne i wartościowe, a związane z polskim orężem (XVI-XIX w.).

Otwarciu wystawy towarzyszyła oprawa Rycerstwa Chorągwi Ziemi Sandomierskiej oraz koncert włoskiego gitarzysty klasycznego Leonarda Masiego.

Jolanta Smuniewska
Bożena Ewa WódzLEONARDO MASI
gitara klasyczna

RECITAL


G. F. HAENDEL (1685-1759) - Sarabanda (transkrypcja: G. Del Vescovo)
F. CHOPIN (1810-1849) - Mazurek op. 7 n. 2 (transkrypcja: J. N. Bobrowicz)
J. K. MERTZ (1806-1856) - Mazurka op. 13
F. TARREGA (1852-1909) - Wspomnienia z Alhambry
M. CASTELNUOVO-TEDESCO (1895-1969) -Tarantella

LEONARDO MASI ukończył z wyróżnieniem studia muzyczne na Conservatorio Luigi Cherubini we Florencji pod opieką Alvara Company‘ego (ucznia Andres Segovii) i Alfonso Borghese. Następnie doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem Ganesh Del Vescovo, w kursach mistrzowskich u Pavla Steidla, Aniella Desideria, Claudia Marcotulliego, Luca Vanderborghta, Stephena Gossa, Magnusa Anderssona, we Włoszech i w Niemczech oraz w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod opieką Marcina Zalewskiego. Uczył się również muzyki kameralnej pod opieką Rolanda Russo i śpiewu alikwotowego pod opieką Roberta Laneriego.

W 2004 r. został laureatem siedmiu konkursów krajowych i międzynarodowych („Citta di Padova“, „Nuovi Orizzonti Arezzo“, „Riviera Etrusca“, „Citta di Cento“, „Riviera della Versilia“, „Citta di Massa“, „Castello della Magione“) oraz otrzymał stypendium Kursów Doskonalących w Szkole Muzycznej w Fiesole.
Koncertuje w kraju i za granicą jako solista i w zespołach kameralnych. Występował w salach jak między innymi „Teatro del Maggio”, „Teatro del Sale“ i „Sala del Buonumore“ w Florencji, Auditorium Principe Raimondo w Duino, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Dworku Białoprądnickim w Krakowie i na festywalach międzynarodowych w Ascoli i w Parmie.

Ukończył również studia doktoranckie na Uniwersytecie Mediolańskim na Wydziale Slawistyki i wykłada Polski język i literaturę na Uniwersytecie w Florencji oraz Historii Muzyki na UKSW w Warszawie. Był współzałożycielem „warsawcalling“, pierwszego radiowego podcastingu w Polsce.

Wystawę można oglądać od 29 kwietnia 2010 r. do 12 stycznia 2012 r.

Kalendarz
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 

BONUM PUBLICUM

Pokój gościnny

Katalog wystawy Ziemia Sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu

Górka Literacka

Programy MKiDN

Nasze recenzje

 
 
 
13113272 Unikalnych wizyt